Jak vybrat tu správnou autosedačku ?

Dětská autosedačka je velice důležitou součástí prvních měsíců a let Vašeho dítěte, kterou by si budoucí rodiče měli obstarat ještě před narozením. Určitě si lámete hlavu, jakou autosedačku vybrat, a která bude pro Vaše dítě nejlepší, proto Vám přinášíme tento článek :)

 

Autosedačku byste si měli pořídit ještě před narozením miminka, protože autosedačku využijete hned při první jízdě z porodnice domů. Použití dětské autosedačky je dáno zákonem a chrání dítě před následky dopravní nehody. Dítě je bezpečně připoutané 3-mi nebo 5-ti bodovými pásy do sedačky, a sedačka sama je uchycena 3-bodovým autopásem, nebo je uchycena na základně (bázi) , která je uchycena 3-bodovým pásem nebo ISOFIXEM. V kategorii autosedaček od narození (0-13kg) neexistuje model autosedačky, která by měla isofix součástí vlastního korpusu, vždy je součástí vlastní báze.

Na každé schválené autosedačce musí být uvedena značka, která zaručuje, že sedačka prošla testy evropské normy (E). Tato značka má oranžovou barvu.

Jedna autosedačka je málo

Od narození až do 12 let věku dítěte budete potřebovat 2-3 autosedačky. Nejprve budete potřebovat autosedačku pro váhouvou kategorii 0-13 kg, takzvané vajíčko. Tyto autosedačky mají rukojeť k snadnému přenášení a pomocí adaptérů je lze připevnit na kočárek. V autě se montují proti směru jízdy, na zadní sedadla. Na přední sedadlo to lze pouze v případě, že je deaktivován airbag. Nabídka je opravud šikorá a naleznete ji ZDE. od 1- 4 let už můžete používat klasickou autosedačku, která se instaluje po směru jízdy. Pro dítě od 4 - 12let budete potřebovat podsedák a nebo sedačku s opěradlem s výškově nastavitelnou opěrkou zad. Dnes většina rodičů volí spojení dvou váhových kategorií do sebe a kupují autosedačku pro váhovou kategorii 9-36 kg.

Rozdělení autosedaček podle ECE skupin

Autosedačky se rozdělují do jednotlivých skupin podle evropských norem, které se řídí vahou dítěte.

 

Autosedačky se v autě upevňují buď systémem ISOFIX, kterým musí být vybaveno Vaše auto i autosedačka, nebo klasickým autopásem. Při instalaci dětské autosedačky dobře utáhněte bezpečnostní pás a zkontrolujte, že je sedačka pevně usazena. Ujistěte se také, že jste dítěti dobře nastavili a utáhli pásy.

  •  

     

    Nepodceňujte výběr autosedačky

Vybírejte hlavně dle váhy, věku a výšky dítěte.  Pokud je vaše auto vybaveno ISOFIX systémem, usnadní vám to jak samotnou instalaci, tak i manipulaci s autosedačkou, proto Vám doporučujeme zakoupit autosedačku s tímto systémem.

Jak vybrat tu správnou autosedačku ? - 1178185 -

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace