Jak vybrat ten správný kočárek pro Vás?

Vybrání toho správného kočárku pro Vás i pro Váš nový přírustek do rodiny, může být někdy téma na několik dlouhých večerů. V dnešní obrovské nabídce kočárků je téměr nemožné se pro maminku vyznat, natož vybrat ten správný kočárek, který bude splňovat všechny parametry, které maminka od kočárku očekává. V tomto článku se dozvíte základní informace o kočárcích, jejich typech, vlastnostech a na co si máte dát pozor při výběru kočárku

 

Kočárky obecně dělíme na:

  • Hluboké (pro děti od narození do cca 8 měsíců)
  • Kombinované (pro děti od narození do cca 3 let) - součástí je hluboká korbička a sportovní sedák, lze někdy i dokoupit autosedačku (vajíčko 0-13 kg)
  • Sportovní (pro děti od 6 měsíců do 3 let)
  • Golfové (golfky) ( pro děti od 6 měsíců do 3 let)

Při výběru kočárku je nutné si stanovit parametry, podle kterých budeme poté kočárek vybírat a porovnávat jednotlivé typy mezi sebou. Parametry by měly vypadat následovně:

Chci trojkolku nebo  čtyřkolku?

Chci mít na kočárku nafukovací nebo pěnová kola?

Chci mít kočárek s otočnými nebo pevnými koly?

U kočárku chci mít přehazovací rukojeť nebo otáčecí sedák nebo mi stačí sedák, který je napevno?

Potřebuji, aby šla na konstrukci kočárku uchytit autosedačka?

Jaké jsou mé finanční možnosti u koupi kočárku?

Jak často budu kočárek skládat (pohodlné skládání), přenášet (hmotnost), jezdit s ním ve výtahu nebo vozit složený v autě (velikost kočárku po a před složením)?

Jakou barvu kočárku bych si přála?

 

Vždy je dobré si před návštěvou obchodu tyto otázky zodpovědět a pokud si nebudete jistí, co přesně od kočárku očekávate, tak se zeptejte prodejce. V případě, že Vás zaujali některé kočárky v našem eshopu a máte jakékoliv dotazy, tak nás neváhejte kontaktovat telefonicky, emailem a nebo si domluvte osobní schůzku. S výběrem kočárku Vám velice rádi pomůžeme a poradíme.

Kombinovaný kočárek

Tento typ kočárku je v dnešní době velice oblíbený a to hlavně díky své příznivé ceně a možnostem, které celá kombinace nabízí. Jsou dva základní typy kombinovaných kočárků a to:

  • Dvojkombinace - v ceně sady je hluboká korbička a sportovní sedák
  • Trojkombinace - v ceně sady je hluboká korbička, sportovní sedák a autosedačka (0-13 kg - vajíčko)

Jelikož kombinovaný kočárek můžete využívat až do věku 3 let Vašeho dítěte, tak není potřeba kupovat žádný jiný kočárek, kromě například golfového kočárku, který je skladnější a lépe se s ním manipuluje. V ceně kombinovaného kočárku bývá také vždy pláštěnka, moskytiéra a také taška na rukojeť. Nejoblíbenějšími kočárky jsou kočárky Raf-pol, SunBaby, Baby design, Bebetto, Adamex a 4baby.
Nasazení hluboké korbičky a sportovního sedáku se vždy provádí pomocí nacvaknutí dané části na konstrukci kočárku, pomocí adaptéru, který již je zabudován do jednotlivých částí a také do konstrukce kočárku. Korbička i sportovní sedák se většinou dají zacvaknout pro i proti směru jízdy. Důležité je také sledovat, zda má kočárek polohovatelnou zádovou opěrku a také polohovatelný nánožník. Při výběru kombinovaného kočárku se vždy zaměrujte spíše na sportovní sedáka jeho vlastnosti, jelikož ten budete využívat nejdéle a to cca od 8 měsíců do 3 let dítěte.

Pokud si plánujete pořídit kombinovaný kočárek trojkolku a stále Vám někdo vymlouvá tuto koupi s tím, že je trojkolka málo stabilní, tak to není zcela pravda. Vždy záleží na tom, jak je kočárek vyvážený a jaká je mezi koly vzdálenost. Čím je vzdálenost mezi koly větší, tím je kočárek stabilnější. Trojkolky jsou vynikající a to hlavně pro sportovně založené maminky a tatínky. Většinou mají kočárky ruční brzd, takže s kočárkem můžete provádět lehký jogging nebo in-line bruslení. Trojkolky bývají lehčí a lépe zvládají nerovnosti v terénu.

 

Sportovní kočárek


Při volbě sportovního kočárku je nutné se zaměřit na to, kde ho budete nejvíce využívat. Jestli budete s kočárkem jezdit do přírody a nerovné povrchy, tak je lepší volit kočárky s robustní konstrukcí a velkými, nejlépe nafukovacími koly. Z naší nabídky Vám můžeme doporučit jedničky mezi sportovními kočárky a tou jsou Baby Jogger City Elite, Baby Jogger Summit X3, Baby Jogger city mini GT nebo Baby Jogger FIT. Pokud budete kočárek více využívat ve městě a různě kočárek přenášet, vjíždět s ním do výtahů atd., tak musíte hledat kočárek, který je dobře skladný, lehký a má menší kola. Z naší nabídky to může například být kočárek Baby Jogger City mini, Graco EVO mini nebo sportovní kočárky QUATRO.

 

Golfový kočárek


Na výběr jsou také golfové kočárky neboli golfky. U tohoto typu kočárků je nutné dbát na to, pro jak staré dítě kočárek kupujeme. Pokud dítě ještě zcela nesedí, tak musíme koupit kočárek, který má polohovatelnou zádovou opěrku a nánožník a nebo můžeme šáhnout po lehkém sportovním kočárku. V případě, že kupujeme golfky již pro starší dítě, které již samo sedí, tak poté nám postačí jednoduchý a levný golfový kočárek například Zuma kids Explorer, 4baby Rio nebo Coto baby Rhytm.

Jak vybrat ten správný kočárek pro Vás? - 1178181 -
Jak vybrat ten správný kočárek pro Vás? - 1178182 -
Jak vybrat ten správný kočárek pro Vás? - 1178183 -

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace